درحال بارگزاري
  • تاريخ: شنبه 8 مهر 1391

9 روش برای داشتن موهایی سالم و زیبا


           


 

موهای سالم و خوش حالت در زیبایی یک زن حرف اول را میزند و در جذابیت او نقش بسیار مهمی را دارد ولی متأسفانه با بالا رفتن سن و بلاهایی که خانم ها سر موهایشان در می آورند مثل اتو- دکلره- رنگ های شیمیایی و غیره موهایشان میسوزد میریزد و خلاصه داغون میشود و چیزی که از آن باقی می ماند مثل یک شهر بمباران شده است .

 

برای این که موهایی سالم و زیبا داشته باشید و حتی موهای صدمه دیده را به حالت اول در بیاورید از این روش ها میتوانید کمک بگیرید.

 

1- موها احتیاج به رطوبت دارند به همین علت است که موهای صدمه دیده وز می کنند و حالت نمی گیرند پس همیشه از کاندیشنرهای خیلی خوب و قوی برای موهایتان استفاده کنید.

 

 

2- استفاده از عسل برای ترمیم موهای صدمه دیده اثری معجزه آسا دارد همیشه بعد از شستن موها یک قاشق عسل را با کاندیشنر مخلوط کنید و موهایتان را با آن ماساژبدهید و بعد از چند دقیقه موهایتان را آب بکشید اگر حوصله این کار را ندارید از شامپو و کاندیشنرهایی که دارای عسل می باشند استفاده کنید.

 

3- هر دو ماه یکبار حتمأ نوک موهایتان را کوتاه کنید تا موخوره ها از موهایتان جدا شوند و موهایتان سالم و زیباتر بنظر بیایند.

 

4- از شامپو و کاندیشنرهایی که حاوی پروتئین هستند استفاده نکنید زیرا باعث خشکی بیشتر موها میشوند.

 

5- از روغن های طبیعی مثل روغن زیتون- روغن نارگیل- روغن بادام و یا روغن آواکادو برای چرب کردن موهایتان استفاده کنید قبل از رفتن به حمام موهایتان را با یکی از این روغن ها که بهتر است گرم شده باشد ولی نه داغ که خدای نکرده باعث سوختگی نشود موهایتان را خوب ماساژ بدهید و با کلاه پلاستیکی بپوشانید بعد از یک ساعت به حمام بروید و موهایتان را بشویید با این کار موها عمیقأ تغذیه میشوند.

 

6- بعد از حمام کردن موهایتان را با حوله خشک نکنید زیرا همه چربی و مواد مفید که در کاندیشنر بوده توسط حوله از روی موها پاک میشود و باعث خشک شدن و وز کردن موها می گردد.

 

7- برای شانه کردن موها همیشه از شانه های دنده درشت استفاده کنید و هیچ وقت از انگشت ها و یا شانه های دنده ریز برای مرتب کردن موهایتان استفاده نکنید.

 

8- همیشه از بهترین محصولات با بالاترین کیفیت برای موهایتان استفاده کنید زیرا محصولاتی که کیفیت پایین دارند نه تنها به سلامتی موها کمک نمی کنند بلکه به آنها بیشتر صدمه میزنند.

 

 

9- همیشه سشوار را روی درجه پایین بگذارید و یا با باد سرد موهایتان را خشک کنید زیرا حرارت زیاد بزرگترین دشمن موها میباشد.

 

 

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved